Przejdź na stronę główną Interia.pl
Reklama

Nauczyć się savoir vivre'u płatności w firmach

"Chrońmy nasz PESEL i sprawdzajmy kontrahenta zanim zawrzemy z nim umowę handlową - zachęca Martin Kaczmarski, prezes Kaczmarski Group - specjalista w obszarach informacji gospodarczej, monitoringu i windykacji należności oraz finansowania przedsiębiorstw.

"Wyobrażamy sobie, że problemem jest kradzież dowodu osobistego. Zapominamy jednak, że jego dane pozostawiliśmy w wielu bazach: hotelach, portalach internetowych i jeśli są one źle zabezpieczone, to mogą zostać użyte na naszą szkodę" - informował Martin Kaczmarski. I dodał, że rocznie na podstawie ukradzionych danych wyłudzanych jest w Polsce 350 milionów złotych. Zwykle poszkodowani dowiadują się o przestępstwie, kiedy zgłaszają się do nich komornicy. 

Mimo ostrzeżeń w Polsce nie wzrasta ilość sprawdzeń zatorów płatniczych firm. One właśnie, oprócz informacji z Krajowego Rejestru Długów, są najważniejszym wskaźnikiem wydolności finansowej przedsiębiorstw. Martin Kaczmarski poinformował, że branżami, w których najczęściej gromadzą się zatory płatnicze są: transport i budownictwo.

Reklama
INTERIA.PL

Partnerzy serwisu

PKO BP KGHM