Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

​Prezydent: liczę na ekspansję polskich firm

- Polskie firmy są coraz potężniejsze coraz mocniejsze. To także firmy, które będą w stanie coraz więcej płacić pracownikom, rozwijać się, realizować ekspansję na zagranicznych rynkach - powiedział prezydent Andrzej Duda otwierając w Jasionce koło Rzeszowa Kongres 590. Jego zdaniem zakładany na przyszły rok przez rząd 3,5-proc. wzrost PKB jest "zachowawczy".

- Chcemy stawać się coraz zamożniejszym krajem coraz zamożniejszych ludzi. Wierzę, że polska gospodarka będzie coraz silniejsza, ze wejdziemy do dwudziestki najsilniejszych gospodarek na świecie, że będziemy coraz więcej znaczyć w naszej części Europy i na świecie - podkreślił Duda.

Dodał, że wraz z rozwojem Polski liczy, że "młodzi ludzie i nie tylko, którzy opuścili Rzeczpospolitą i wyjechali za chlebem za granicę, przekonali się, że dziś warto do Polski wrócić, że Polska proponuje warunki lepsze niż zagranica".

- Przed nami kolejny rok, kolejna perspektywa finansowa w UE i kolejny polski budżet po raz pierwszy od 1989 r. zrównoważony, bez deficytu. Jest zachowawczy, przewiduje 3,5 proc. PKB podczas gdy mamy ponad 5 proc., przewiduje 2,5-proc. inflację, ale też ponad 430 mld zł wydatków budżetowych, które mogą być realizowane dzięki mądrej polityce podatkowej polskiego rządu - dodał prezydent.

Reklama

morb

Najlepsze tematy

Partnerzy serwisu

PKO BP KGHM