Przejdź na stronę główną Interia.pl
Reklama

​Infor na giełdzie za dwa lata?

- Firma odnotowuje dobre wyniki - mówi założyciel wydawnictwa Infor Ryszard Pieńkowski i zapowiada, że drogą rozwoju dla spółki jest giełda. To powrót do planów z przeszłości. Debiut na parkiecie wydawcy "Dziennika Gazety Prawnej" to zdaniem prezesa Inforu perspektywa dwóch lat.

Pieńkowski przypomina, że Infor zaczynał od czasopism papierowych. - Był taki moment, że wydawaliśmy kilkadziesiąt tytułów gazetowych jednocześnie - powiedział Interii podczas Kongresu 590 w Rzeszowie-Jasionce prezes Infor S.A. Jak wyjaśniał, teraz sytuacja się zmieniła i rola papieru jest inna. Dodał, że 60 proc. przychodów wydawnictwa Infor pochodzi obecnie z digitalu.

Jak przewiduje Pieńkowski, w przyszłości treści publikowane w Internecie będą odpowiadały za 90 proc. przychodów. Jego zdaniem papier nadal odgrywa jednak ważną rolę. - Ma charakter nie nowości, nie aktualności, ale książki - wyjaśniał prezes Inforu i podkreślał rolę przywiązania czytelników do papierowej formy książek.

Reklama

- Walczę ze światowymi koncernami, ale nie mam kompleksów - mówił Pieńkowski i opowiadał o sposobie zarządzania firmą.  - W przeszłości w biznesie nie było takiej konkurencji, ale teraz Internet daje właściwie nieograniczone możliwości. Video i podcasty to obecnie wielki trend na całym świecie. Dobrą formą zarządzania przedsiębiorstwem może być benchmarking, czyli kopiowanie, jednak z naciskiem na kreatywność - podkreślił. - Mówię swoim menadżerom, kopiujcie to co dobre i to co może się u nas przydać - zaznaczał Pieńkowski.

d.p. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kongres 590

Partnerzy serwisu

PKO BP KGHM