Przejdź na stronę główną Interia.pl
Reklama

Kto będzie prezesem Tauronu? Na razie jest niespodzianka

Rada nadzorcza śląskiej spółki odłożyła decyzję w sprawie nowego zarządu do piątku. Murowana faworytka prawdopodobnie odpadła.

W sumie mogliśmy się spodziewać, że nie pójdzie łatwo, biorąc pod uwagę chociażby ostatnie konkursy na członków zarządu PGE, gdzie jeden trzeba było zakończyć bez rozstrzygnięcia i poczekać aż kluczowi politycy PiS porozumieją się co do kandydatów. Jak powiedział portalowi WysokieNapiecie.pl rzecznik Tauronu Łukasz Zimnoch, członków zarządu w ogłoszonym niedawno konkursie nie wybrano. Według informacji portalu WysokieNapiecie.pl rada zbierze się ponownie w piątek.

W Tauronie do niedawna faworytką mediów była prof. Barbara Piontek. Dotychczas zasiadała w radzie nadzorczej Tauron Wytwarzanie, jest także wiceprezesem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. "Cieszy się dobrą opinią w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości" - napisał portal wnp.pl. Najwyraźniej jednak sama opinia nie wystarczyła, albo kierownictwo się rozmyśliło, bo wg źródeł portalu WysokieNapiecie.pl prof. Piontek została, używając języka sportowego, zdyskwalifikowana - jej aplikacja nie spełniła wymogów formalnych. Nie udało nam się tego potwierdzić oficjalnie w spółce.

Reklama

Wszystko to oczywiście nie oznacza, że prof. Piontek ostatecznie do zarządu nie trafi - obecny konkurs zawsze można unieważnić i ogłosić nowy, tak jak to się odbyło w PGE.

Tymczasem wciąż trwa  walka o posadę szefa spółki. Według naszych źródeł obecny prezes Filip Grzegorczyk nie składa broni.

Związki listy piszą....

Grzegorczyk, postrzegany jako człowiek Beaty Szydło i Zbigniewa Ziobry, znalazł również sojuszników w"Solidarności".

"Prezes zarządu Tauron Polska Energia od wielu lat sprawnie zarządza całą grupą energetyczną. W zarządzanej przez niego Grupie dobrze funkcjonuje dialog społeczny, dzięki czemu w wielu obszarach można było rozpocząć wdrożenie niełatwych działań naprawczych. W efekcie odpowiedzialnych decyzji na szczeblu grupy, można dziś mówić wreszcie o perspektywie dobrych wyników. Pomimo wielu wyzwań i trudności, szczególnie tych, które są skutkiem globalnej pandemii, wciąż realizowane są kluczowe dla przyszłości grupy inwestycje -pisze  w liście wysłanym do premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra aktywów Jacka Sasina szef Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność Jarosław Grzesik.

Podobne listy wysłali liderzy "Solidarności" z Tauron Wytwarzanie i Tauron Wydobycie.

Dlaczego związkowcy tak bronią obecnego prezesa? Czy sieci utrzymują elektrownie i kopalnie? Czy Tauron wydzieli aktywa węglowe? O tym w dalszej części artykułu na portalu WysokieNapiecie.pl

Rafał Zasuń, WysokieNapiecie.pl

 
Dowiedz się więcej na temat: Grupa Tauron

Partnerzy serwisu

PKO BP KGHM